Biostar TZ77XE4: další Z77 pro Ivy Bridge

0

Nová základní deska Biostar TZ77XE4 zaujme především zájemce o Ivy Bridge, přichází totiž s podporou čipsetu Z77 a porcí dalších technologií. Těšit se tak můžete na plně nativní USB 3.0 a také rychlejší cachování v případě SSD, za kterým stojí Intel Smart Response Technology (SRT). Hráči ocení celkem tři plnotučné linky standardu PCIe 3.0, multitaskingoví šílenci pak jistě upotřebí čtyři sloty pro paměťové moduly s celkovou podporovanou kapacitou o hodnotě 32 GB.

Zajímavá je také nabídka výstupů čítající HDMI, DVI, DisplayPort a starší D-Sub. Pro vaše disky a ostatní komponenty máte k dispozici celkem čtyři porty SATA 6 Gb/s a stejné množství méně propustných SATA 3 Gb/s. Poměr mezi USB 2.0 a USB 3.0 je pak nastaven na 4:8, prim tedy hraje modernější varianta. Použití UEFI namísto dobře známého BIOSu je dobrým krokem, popravdě řečeno očekávaným.

Na závěr snad již jen pár zajímavostí. Deska dostala do vínku 13fázový napájecí obvod, díky kterému nebude problém ani s výrazněji přetaktovanými procesory. Cena ani dostupnost naneštěstí oznámena nebyla, Biostar však má v našich luzích a hájích poměrně solidní distribuční kanál a tak se jej jistě dočkáme i v našich obchodech. Budete mít zájem, nebo raději vsadíte na populárnější výrobce?

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!