Biostar vydal základní desku Hi-Fi H81MDC. Snaží se zaujmout kvalitním zvukem

0

Biostar, tchajwanský výrobce základních desek a grafických karet, vypustil na trh novou vylepšenou verzi základní desky H81MDC s přívlastkem Hi-Fi.

Deska je osazena čipsetem Intel H81 a je tedy určena pro patici na procesory v pouzdře LGA 1150. Její výbava není nijak oslnivá a zcela jistě tak bude patřit mezi ty levnější. Zaujme zejména zákazníky, kteří skládají levnější sestavu. Do desky lze osadit dva DDR3 moduly s frekvencí 1600/1333/1066 MHz (maximum 2 × 8 GB), jednu kartu s velkým PCIe slotem (×16) a jednu s malým (×1). Sběrnice PCIe je na rozdíl od klasického modelu desky H81MDC ve verzi 3.0.

Biostar Hi-Fi H81MDC umožňuje v základě připojit šest SATA zařízení. Dva porty jsou ve verzi SATA 6 GB/s, zbylé čtyři ve verzi SATA 3 Gb/s. Za slovíčkem Hi-Fi v názvu se ukrývá integrovaný 8kanálový zvukový čip Realtek s 24bitovým, 192kHz zvukovým výstupem (oproti standardnímu 16bitovému/48kHz).

 

Na zadním panelu má deska dvojici USB 3.0 konektorů, dva starší USB 2.0 a dva konektory PS/2. Pro integrovanou grafickou část procesorů jsou přístupny DVI a HDMI výstupy (na rozdíl od VGA a DVI výstupů standardní verze). Doporučenou cenu modelu HI-Fi bohužel zatím výrobce nezveřejnil.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!