Bitcoin znovu ožívá a po měsíci se jeho cena vrací na 10 000 dolarů

4
Bitcoin
Bitcoin (zdroj: vjkombajn / Pixabay)
-
Zdroj: vjkombajn / Pixabay

V polovině prosince hodnota Bitcoinu atakovala hranici 20 000 dolarů, jenže pak přišel krach. Po měsíci se cena poprvé propadla po 10 000 dolarů a i když párkrát vyskočila nahoru, za pár dní klesala až k šesti tisícům. V polovině února se Bitcoin vrací zpět na 10 000 dolarů.

Podle Coin Speakeru cenu ovlivňují události v Jižní Koreji, kde jsou kryptoměny hodně populární. Před měsícem se šuškalo, že tamní vláda začne trh výrazně regulovat. V pondělí však list Business Korea vydal zprávu, že vláda sice zvažuje regulaci, ale zároveň chce po vzoru státu New York zavést systém licencování směnáren. Úřadům by to přineslo lepší kontrolu nad peněžními toky, uživatelům vyšší záruky.

A jsou to právě velké korejské směnárny jako Upbit, Bithumb, Coinone nebo Korbit, kde se momentálně s Bitcoinem obchoduje za více než 10 000 dolarů.

Spolu s Bitcoinem stoupají i další kryptoměny. Za posledních sedm dní má dvouciferný růst 18 z 20 největších kryptoměn. Lehce se propadl jen Tether, jehož hodnota je svázaná s dolarem.

20 největších kryptoměn k 15. únoru 2018

Trh s kryptoměnami opět roste
Trh s kryptoměnami opět roste (zdroj: CoinMarketCap)
Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Padala celá burza, díval jsem se a na všech burzách je krásně vidět, že kromě bitocinu padaly i drahé kovy jako je zlato. Takže žádná bublina se nekoná, akorát je to na kryptoměnách víc vidět.