BitFenix má nový zástup barevných skříní Neos. Ke koupi postačí tisícovka

0

Společnost BitFenix představila novou pestrobarevnou řadu skříní nazvanou Neos, která míří do nižšího cenového segmentu.

Skříně jsou dostupné v černém nebo bílém barevném vyhotovení těla, ke kterému se přidává několik barevných variant předního panelu. V základě je možné vybrat z modrého, červeného nebo šedého panelu, který je k dispozici pro bílou i černou skříň. U černé skříně je možné zvolit také ještě černý nebo zlatý přední panel, zatímco u bílé varianty je možné zvolit bílý a fialový.

BitFenix Neos má rozměry 185 × 429 × 470 mm a lze tak do něho osadit desky ATX, micro-ATX i mini-ITX. Dostupný bude v klasickém „zavřeném“ provedení a taky ve verzi s okénkem (verze se zlatým a fialovým panelem). V případě první varianty lze osadit chladič procesoru do výšky 160 mm, v případě druhém do 155 mm.

 

V horní části vnitřku skříně jsou dvě 5,25″ pozice pro optické mechaniky. Pod ním jsou příčně osazeny dvě klece pro pevné disky a SSD. Menší horní pojme tři 2,5″ úložiště, spodní tři 3,5″. Toto uspořádání umožňuje osazení i nejdelších grafických karet.

O chlazení se stará jeden zadní ventilátor s průměrem 120 mm, který je součástí balení. Skříň má však dvě volné pozice v přední části, kde je možné osadit dva další 120mm kousky. S nimi přímo souvisí konstrukce předního panelu, který je tvořen děrovaným plechem. Přední ventilátory totiž nenasávají vzduch z perforovaného boku předního panelu, ale přímo přes jeho konstrukci. To možná trochu kazí celkový estetický dojem, protože panel prosvítá.        

Přední panel konektorů je umístěn z vrchu skříně a kromě zapínacího a restartovací tlačítka obsahuje audio vstup a výstup, jeden port USB ve verzi 3.0 a jeden ve verzi 2.0. Přítomnost jen jednoho rychlejšího USB zamrzí majitele nových desek, naopak potěší ty, kteří chtějí osazovat starší desku, která konektor pro přední USB ve třetí verzi ještě nemá (nemusí si totiž kupovat redukci).

Přední nasávací otvory ventilátorů a stejně tak spodní otvor pro nasávání vzduchu do napájecího zdroje jsou vybaveny snadno odnímatelným a čistitelným prachovým filtrem.

V zahraničních eshopech se začaly objevovat předobjednávky skříní za 29,90 GBP s DPH, což je přibližně 1000 korun. Dostupné budou pravděpodobně ještě koncem tohoto měsíce.

Zdroj: Bit-tech, Bitfenix

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář