BitTorrent uvádí Bleep, zabezpečený chat chráněný proti špehům z NSA

0

Bájný zabezpečený chat od BitTorrentu konečně dostal reálnou podobu. Tvůrci před pár hodinami odhalili službu Bleep. Zatím jde jen o aplikaci pro Windows 7/8, která je navíc ve fázi pre-alpha, tudíž ještě asi dost chybová a nedokončená. Vyzkoušet si ji může každý, ale nejdříve si musí zažádat o pozvánku.

BitTorent uvádí Bleep
BitTorent uvádí Bleep

Bleep funguje podobně jako BitTorrent decentralizovaně. Data neskladuje žádný server, veškerá komunikace proudí přes zašifrované nody, tedy samotné počítače uživatelů. BitTorrent o uživatelích neuchovává žádné informace, tedy jména, kdo s kým komunikuje ani o čem se baví. Nemá k tomu zkrátka přístup.

 

Služba cílí na uživatele, kteří nechtějí svěřovat data cizím společnostem. BitTorrent přímo uvádí i komunikaci novinářů se svými tajnými zdroji, které pak nebude moci vystopovat NSA ani jiná rozvědka. Vyšší bezpečnost prý mohou využívat i firmy nebo akademikové. Aktuální verze ještě nemá úplně dokončený vzhled a není možné využívat jeden účet na více počítačích.

Přes Bleep je možné psát textové zprávy i volat, ale jen na online kontakty, nepřipojeným offline zpráva nedorazí. Do aplikace je možné stáhnout adresář z Gmailu a ulehčit si hledání přátel. A pro přihlášení k chatu lze využít e-mail, telefon nebo jej používat v anonymním režimu. Až přijde beta nebo finální verze, nedostatky prý budou vyřešeny a Bleep bude dostupný i pro jiné platformy včetně mobilů.

Zdroj: BitTorrent

Ohodnoťte tento článek!