Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta

1
Samsung Bixby

Neradujte se předčasně. Samsung Bixby u nás funguje stejně jako Apple Siri, domluvíte se s ním anglicky (nebo korejsky) a on vám ve stejném jazyce bude odpovídat. Cortana nebo Google Assistant u nás ale nejsou dostupné vůbec. Bixbyho je nově možné používat v celém světě, musíte ovšem mít telefon Galaxy S8 nebo S8+. Vyvolá se bočním tlačítkem nebo příkazem „Hi, Bixby“.

Bixbymu můžete nadiktovat zprávu a adresáta a on ji odešle, aniž byste museli vůbec sahat na klávesnici. Umí třídit/vyhledávat fotky, zapisovat události do kalendáře, předpovídat počasí, spouštět jiné aplikace nebo měnit nastavení. Například přenastaví budík, zapne režim Letadlo či Nerušit. Uživatelé si také mohou vytvářet vlastní hlasové zkratky k různým funkcím.

https://www.youtube.com/watch?v=vWXIDwHTg-8

Samsung slibuje, že Bixbyho dostane i na další zařízení, přidá mu funkce, podporu dalších aplikací třetích stran a naučit by se měl také nové jazyky. Je však hodně nepravděpodobné, že by čeština byla další na řadě.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Google Assistant ale u nás funguje, ne? Teda aspoň na mém telefonu. Respektive nejsem si jistý, že je to přímo Google Assistant, ale aktivuju ho na jakýkoliv obrazovce příkazem Ok Google. Mužu mu nadiktovat zprávu a příjemce, jen odeslat to musím klepnutím; můžu nastavovat budíky, časovače, přidávat poznámky a připomínky. To všechno dělám česky a když mu řeknu třeba „Počasí Praha“, tak mi i česky přečte, jaký je zrovna v Praze počasí. To by mělo být ono, ne?