Black Mesa bude. Fanoušci znovu vytvořili první Half-Life v nové grafice

0

Už to vypadalo jako marné naděje. Osm let vývoje, několik odkladů a poslední tři roky mrtvo. Přesto komunitní projekt Black Mesa pokračoval. Vývojářský tým teď na webu hlásí, že za dvanáct dnů, 14. září hra konečně vyjde. A o co jde?

Black Mesa

Black Mesa se blíží

Fanoušci se rozhodli převést původní hru Half-Life z roku 1998 do „nového“ enginu Source, který pohání hry Valve od Half-Life 2. Má lepší grafiku, fyziku a výborně běží na jakémkoliv hardwaru. K tomu tvůrci Black Mesa vytvořili originální soutrack, který bude jednak ve hře, jednak si jej můžete stáhnout zvlášť. Je výborný.

 

Podle zápisku na fóru nás čeká 8–10 hodin zábavy. Poslední klapka ale ještě nepadla, tvůrci ještě dokončují finále hry na planetě Xen a BMDM. Otázkou tedy je, jestli první vydání hry bude s hotovým příběhem, nebo se Black Mesa rozkouskuje do více částí.

Otázek je samozřejmě více. Bude hra zdarma (jak tvůrci slibovali), nebo placená? Objeví se na Steamu? Bude to kopie 1:1 i s původními dialogy? A pokud bude placená, nebude s tím mít problém Valve? Za dva týdny snad budeme chytřejší. Zatím se můžete podívat na nové screenshoty nebo zhlédnout tři roky starý trailer.

Samotné studio Valve s dalším dílem série Half-Life otálí. Místo toho uvedlo nové série Left 4 Dead a Portal. Snad nezklamou tvůrci Black Mesa. Kdo ví, třeba se dočká podobného věhlasu jako Counter-Strike nebo Day of Defeat, rovněž fanouškovských modů, které se časem dostaly pod křídla Valve.

Ohodnoťte tento článek!