Blackberry 10 dostane podporu pro aplikace z Androidu 4.1, doteď umělo jen 2.3

0

Včera nově přejmenovaná firma Blackberry pořádala další z řady vývojářských konferencí u příležitosti představení nové platformy Blackberry 10. Jednou z vlastností, kterou tento systém má, je možnost jednoduše přenášet aplikace z Androidu do nativního systému díky implementaci běhového prostředí. Háček do této chvíle však byl v kódu Androidu, který byl dva roky starý – ve verzi 2.3 Gingerbread. Naštěstí na sebe aktualizace nenechala dlouho čekat a za nedlouho se vývojáři dočkají podpory Androidu 4.1 Jelly Bean.

Kromě toho se na konferenci objevilo nové vývojářské zařízení, které má pomoci při vývoji aplikací pro nové stroje běžící na systému Blackberry 10 a vybavené klasickou QWERTY klávesnicí. Telefon má označení Blackberry 10 Dev Alpha C a vývojáři jej použijí především při optimalizaci svých výtvorů pro nedávno oznámený model Blackberry Q10. Zároveň bylo oficiálně oznámeno rozšířené SDK právě pro telefony s hardwarovou klávesnicí.

Blackberry Q10
Blackberry Q10

Blackberry Q10 Blackberry Q10 Blackberry Q10

Všichni jsme také doufali, že Blackberry přijde s oficiálními termíny dostupnosti nových ostružinových smartphonů. Bohužel se tak nestalo a víme tak pouze to, že se Z10 prodává v Británii, od včerejška v Kanadě a do Spojených států a Evropy přijde s největší pravděpodobností v březnu.

 

Ohodnoťte tento článek!