BlackBerry Priv spojí výhody ostružiny a Androidu. Bude bezpečný, s QWERTY klávesnicí i aplikacemi

0

Známý kanadský výrobce mobilů dnes zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2016. Firma v něm utržila 490 milionů dolarů, o 47 % méně než loni. Čistý zisk činil 33 milionů, loni firma ve stejném období prodělal 198 milionů. BlackBerry prodalo jen přes 800 000 telefonů. Roste však zájem o služby a software. Na tom Blackbery utržilo 74 milionů, o třetinu více než loni.

BlackBerry Venice se nakonec bude jmenovat Priv
BlackBerry Venice se nakonec bude jmenovat Priv (zdroj: Evleaks)

Ostružina v září oznámila akvizici společnosti Good Technology, která vyvíjí nástroje a služby pro zabezpečení a správu chytrých zařízení ve firmách. Tento týden pak dokončila akvizici AtHoc zabývající se šířením nouzových oznámení během bezpečnostních hrozeb. První obchod přijde BlackBerry na 425 milionů, za druhý firma zaplatila 250 milionů.

 

Zároveň s oznámením výsledků hospodaření potvrdilo BlackBerry dvě novinky týkající se smartphonů. Firma zůstane věrná BB10. V březnu 2016 vydá novou verzi 10.3.3. zaměřenou na bezpečnost a soukromí. Žádné hardwarové novinky na této platformě ale zatím neznáme.

BlackBerrry však potvrzuje, že chystá novou vlajkovou loď s Androidem. Telefon, o kterém už půl roku mluví celý internet jako o Venice, se nakonec bude jmenovat BlackBerry Priv (jako privilege a privacy). Nabídne velký displej, výsuvnou QWERTY klávesnici, plnohodnotný Android s obchodem Google Play. Systém ale bude prošpikován vlastními aplikacemi a službami BlackBerry včetně BES12.

Cílem bylo vytvořit telefon, který bude současně bezpečný (odjakživa výhoda BlackBerry), ale zároveň nebude trpět nedostatkem aplikací (aktuální nevýhoda BlackBerry). Android zase trápí slabá bezpečnost vyvážená množstvím aplikací. Priv spojí výhody obou platforem.

O konkrétních funkcích, dostupnosti nebo ceně zatím BlackBerry mlčí. Na pořádný QWERTY telefon s Androidem čekáme už dlouho, tak snad bude Priv tím, co Kanaďanům vytrhne trn z paty.

Zdroj: BlackBerry (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!