BlackBerry Q20 vrátí firmu zpět ke kořenům. Levný Z3 míří jen do Indonésie [MWC]

0

Na veletrhu v Barceloně nechyběl ani slavný kanadský výrobce. Zástupci BlackBerry na MWC odhalili dvě novinky, už dříve uniklý model Z3 a novinku Q20. Fanoušci ostružiny ale ještě nemusí skákat nadšením. Jeden se do Evropy možná ani nepodívá, ten druhý zase přijde pozdě.

Levný smartphone BlackBerry Z3 míří jen do Indonésie
Levný smartphone BlackBerry Z3 míří jen do Indonésie

BlackBerry Z3 „Jakarta“ byl nakonec skutečně vyroben v továrně Foxconnu v Indonésii. Je to však zatím také jediná země, kde se novinka bude prodávat. Z3 běží na platformě BB10 (konkrétně ve verzi 10.2.1). Telefon dostane 5″ displej s rozlišením 540 × 960 px, dvoujádrový Snapdragon 400 (1,2 GHz), 1,5 GB RAM a 8GB úložiště. Zatím nevíme, jestli telefon obsahuje také slot pro microSD kartu. Potvrzen byl už jen 5Mpx zadní a 1,1Mpx přední foťák a FM rádio. Zatím jsou Kanaďané na detaily hodně skoupí. Více se dozvíme v dubnu, kdy se Z3 začne prodávat. Cena bude pod 200 dolarů.

 

O BlackBerry Q20 toho víme ještě méně. Určitě bude vycházet z loňského modelu Q10, který se pokusil navázat na legendární telefony s QWERTY klávesnicí. Q20 si ale ze starších telefonů vypůjčí i horní řadu čtyř kláves, mezi kterými bude i trackpad. Pak už víme jen o 3,5″ displeji, zvýšené výdrži na jedno nabití i těle z prémiových materiálů. O ceně, přesné podobně ani konkrétní dostupnosti se firma zatím bavit nechce. Novinku odhalí až v druhé polovině roku.

Zdroj: BlackBerry (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!