BlackBerry s novým vlastníkem ještě letos představí prémiový 5G smartphone s klávesnicí

3
Blackberry key2
Blackberry Key2
-
Zdroj: BlackBerry

BlackBerry loni v srpnu ukončilo spolupráci s TCL a ikonická značka prodělečných smartphonů s klávesnicí se odmlčela. S novým partnerem OnwardMobility nyní chystá prémiový telefon s podprou 5G a – samozřejmě hardwarovou klávesnicí.

TCL vlastnilo licenci v letech 2017 až 2020. OnwardMobility převzalo firmu krátce poté a již tehdy se začaly objevovat zprávy o novém telefonu. Poslední telefon Key2 LE BlackBerry vydalo v roce 2018 a od té doby se na výrobní linky snášel prach. Pokud by tedy BlackBerry nějaké mělo.

Výrobu hardwaru a příliv peněz bude mít na starosti OnwardMobility, respektive Foxconnem vlastněná FIH Mobile, zatímco BlackBerry si opět ponechá systém a služby. Nové BlackBerry má přijít na trh ještě letos a firma jej bude prodávat v Severní Americe a Evropě. Asijský trh zůstává otázkou. CEO OnwardMobility je Peter Franklin, který působil v Microsoftu i v herní společnosti Zynga. Plány s novým telefonem sdělil serveru Nikkei.

Tip: Jaký telefon vás udělá více sexy? S BlackBerry to rovnou vzdejte a pořiďte si kočku

Původně kanadské BlackBerry se snažilo konkurovat iPhonu, ale boj prohrálo. Později přijalo Android a vydalo i smartphony bez klávesnice, ale nikdy se jim už příliš nedařilo. I nyní to budou mít extrémně těžké, trh je rozdělen mezi několik velkých hráčů, a pokud do něj už někdo pronikne a daří se mu, je to čínská značka bojující nejprve nízkou cenou.

zdroj: Nikkei

BlackBerry s novým vlastníkem ještě letos představí prémiový 5G smartphone s klávesnicí
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 10 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Titan vypadá zajímavě, ale má jen 4 řady kláves, tím pádem se nedají pohodlně psát znaky s diakritikou ani číslice.

    Prodává se vůbec nějaký model s pětiřadou klávesnicí? Se slzou v oku vzpomínám na svoje poslední HTC Desire Z.