Blahomat.cz – iPad můžete prodat nebo darovat pro dobrou věc

0

Jablonečtí mobilní vývojáři Ragtime podpoření investicí Mitonu spustil nový projekt Blahomat.cz. Nejde o žádný další slevový server, jak by název napovídal, ale o půjčovnu iPadů. Smyslem Blahomatu je kupovat od fanoušků starší iPady (případně je lidé mohou darovat), a ty se pak budou půjčovat potřebným.

Blahomat
Blahomat.cz

Chceme posbírat desítky zařízení, které budou sloužit k tomu, aby si rodiny, školy, speciální školy, instituce, organizace a odborníci mohli iPad vyzkoušet a rozhodnout se, jestli je to investice, která dává smysl jim,“ píší provozovatelé Blahomatu.

 

Oni sami budou rozhodovat, kdo iPad dostane. Přihlásit se o měsíční zapůjčku mohou všichni, ale Blahovat bude prioritně vybírat například insituce pro zdravotně postižené. Cílem je přesvědčit vedení organizací, že výuka nebo zábava na iPadu má smysl. Díky zapůjčce si budou moci iPady dlouhodobě vyzkoušet a na základě vlastních zkušeností se rozhodnout, jestli je pak nakoupit.

Lidé, kteří své jablečné tablety prodají nebo věnují, pak mohou sledovat jejich cestu. Každý iPad je jednoznačně identifikován a bude o něm veden blog, kde se právě nachází a co s ním ostatní provádějí.

Více informací o projektu najdete na blahomat.cz.

via @dspinar

Ohodnoťte tento článek!