Blog o doménách a diakritice

0

V české internetové zóně se prezentuje nový blog o doménách, který informuje o přibližování internetu běžným lidem, tedy zavádění ne-ASCII znaků do názvů domén. Kromě publikování informací o IDN (Internationalized Domain Names) je cílem blogu podpořit zavedení diakritiky (háčky, čárky) do doménových jmen CZ a umožnit rozumné diskuze nad tímto tématem.

Příznivci zavedení IDN v doméně CZ se mohou stát fanoušky stránky na Facebooku a zde také diskutovat nad způsoby jejího zavedení.

Více informací naleznete na webových stránkách www.idnarena.cz.

O blogu idnarena.cz

Články na blogu publikuje Petr Komárek, ředitel společnosti ZONER software, a.s., divize internet a člen kolegia sdružení CZ.NIC. Obsah stránek vyjadřuje pouze osobní názor tvůrce.

Blog o doménách a diakritice

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Proč špatná zpráva pro fandy Opery? Mě její minoritní rozšíření zcela vyhovuje, alespoň se nevydá cestou jako firefox, který každou novou verzi jen mění uživatelský prostředí pro čím dál větší začátečníky. Ale no flame, někdo musí masově konkurovat IE a toto je jediná možná cesta.

  2. .. udaje tykajici se Opery mne prekvapuji – spravuji cca 30 webu – statistiky jejich navstevnosti rikaji neco jineho – pocet uzivatelu/navstevniku techto webu vybavenych Operou za poslednich 6 mesicu vyrazne vzrostl, cca na dvojnasobek. Z drive beznych 4-6% neni vyjimkou 16 – 24% navstevniku s Operou na webech s prevahou muzu, na webech pro zeny je podil vyrazne nizsi, presto rostouci. FF ma sice drtivy naskok, ale rust podilu pozorovany v poslednich mesicich se zpomaluje ..
    Tolik k orientacnim cislum, ted subjektivne – Operu pouzivam od 90-tych let, je mym hlavnim prohlizecem, i kdyz IE8/7/6 i FF musim obcas pouzit pro kontrolu zobrazeni hotovych webu – posledni verze je eufemisticky receno “velmi povedena”. Drtiva vetsina mych klientu presla na doporuceni na Operu, zamestnanci klientu volaji i soukrome, abych poradil, jak si ji nainstalovat/updatovat na domacich pocitacich.