Blogger ještě žije. Google jej přestal přehlížet a zjednodušil ovládání

0

Boom blogování byl postupně nahrazen z části přispíváním na sociální sítě jako Facebook nebo na mikroblogovací služby jako Twitter. Velkým konkurentem se o pár let později stalo video. Možností, jak se vyjádřit, máme dnes zkrátka nepočítaně. Přestože blogování možná není stejný fenomén jako kdysi, samozřejmě nezmizelo. Osobně mne velmi potěšilo, že Google přichystal pár vylepšení pro Blogger. Napověděl nám tím, že se Blogger do důchodu nechystá.

Příspěvky jsou tím, co dnes na Bloggeru uvidíte jako první
Příspěvky jsou tím, co dnes na Bloggeru uvidíte jako první

K velkým investicím nicméně podle všeho nedochází. Google oznámil, že alespoň zjednodušil ovládací panel. Když nyní otevřete Blogger, zobrazí se rovnou stránka s příspěvky. Dříve byste viděli základní statistické údaje o stránce, zprávy od poskytovatele služby atd. Máte-li více blogů, přepínáte se mezi nimi klepnutím na název blogu v postranním panelu. Pod názvem se teď totiž skrývá nabídka.

Upraveno bylo záhlaví služby, aby odpovídalo záhlavím, která znáte z jiných služeb Googlu. Firma tvrdí, že modifikovala také barevné schéma, aby byla služba přívětivější ke zrakově postiženým. Není to tedy moc, ale kdo Blogger stále používá, bude vděčný i za tento lehký redesign redakčního systému. Doufejme, že se Google bude službě věnovat více.

Zdroj: Official Blogger Blog

Blogger ještě žije. Google jej přestal přehlížet a zjednodušil ovládání

Ohodnoťte tento článek!