Blogy na Posterous končí, Twitter už o ně nejeví zájem

0

Oživeno 16. 2. – Zakladatel a šéf Posterous Sachin Agarwal oficiálně prohlásil, že blogovací platforma po pěti letech opravdu skončí. Blogy skončí k 30. dubnu, pak se budou tvůrci plně věnovat práci na Twitteru, který je loni pohltil. Agarwal dále doporučuje, aby si blogeři včas zálohovali blog a importovali jej třeba na WordPress nebo Squarespace.


Původní zpráva z 23. 1. 2013

V březnu to bude přesně rok, co Twitter koupil blogovací platformu Posterous. Dalšího výročí se už služba nemusí dožít. Už několik dní nefunguje registrace nových blogů, akce vždy končí chybovou hláškou. Kromě toho se v prosinci na Posterous nově objevil export dat, abyste s blogem mohli případně přejít jinde. To jen nahrává spekulacím, že Twitter provoz svých blogů ukončí.

Posterous možná končí

Samozřejmě může jít jen o běžnou technickou chybu, ale i ty provozovatelé Posterous stihli rychle opravovat. V minulosti to byly například ztracené databáze nebo nefungující upload obrázků. V každém případě se hodí blog zálohovat, exportní funkci najdete na posterous.com/#backup, odtamtud si můžete vyžádat zazipovaný balík.

 

Twitter ani Posterous zatím situaci nekomentují. Podezřelé už je mimochodem i to, že interní blog Twitteru stále běží na platformě Blogger od Googlu, nikoliv Posterous. Zde lze vystopovat historické souvislosti. Blogger spoluzaložil Evan Williams, který se později podílel i na vzniku Twitteru. Přesto – skoro rok po akvizici – Twitter stále více věří konkurečnímu systému.

Zdroj: TechCrunch, via Libor Kříž

Ohodnoťte tento článek!