Blu-ray mechanika Asus do USB

0

ASUS SBC-04D1S-U je stylová externí mechanika, která nepotřebuje napájecí adaptér. Kromě Blu-ray disků, které dokáže číst až rychlostí 4,8× si poradí i s DVD (rychlost čtení/rychlost zápisu 8×/8×) nebo CD (24×/24×). Mechanika je vybavena novou technologií Turbo Engine, která by měla podle oficiálních vyjádření „vylepšovat výkon při komunikaci mezi USB a samotnou mechanikou“. O praktických dopadech takových vylepšení je však možné spekulovat.

Mechanika vypadá jako doplněk Eee Boxu, v tomto směru ji ale pravděpodobně nevyužijete vzhledem k tomu, že většina Eee Boxů nepodporuje video ve vysokém rozlišení. Hlavní nevýhodou mechaniky je cena; 199 USD (asi 3 500 Kč) může být pro některé uživatele zbytečně mnoho.

Podrobnější informace o produktu naleznete zde.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Athlon Neo? Ja myslel ze to je Athlon X2 L310 na 1,2 GHz, ale treba se pletu. Pokud se nepletu neo je tak trochu neco na zpusob atomu a x2 je dvou jadro, ktere je pomerne dost poddtaktováné, anebo spis nevykonne, coz je ohromna skoda, protoze jinak by tento netbook diky moznisti externi grafiky byl velice zajimavy.