Bluetooth 4.0: na míru drobným spotřebičům

0

Skupina Bluetooth SIG (Special Interest Group) představila specifikace nového bezdrátového rozhraní Bluetooth 4.0. Vychází z původního Bluetooth 3.0, ale zaměřuje se na méně energeticky náročná zařízení. Těmi mohou být krokoměry, tachometry, hodinky a jiné drobné měřiče pro sport a zdraví.

Čtvrtá majoritní verze modrozubé bezdrátové sítě tedy funguje jako tři rozhraní v jednom. Jako původní kompatibilní varianta 2.1 s profily pro sluchátka apod., podruhé jako vysokorychlostní (až 24 Mb⁄s, stejně jako verze 3.0) a k tomu se přidává snížená spotřeba při menších nárocích na rychlost. Nejširší možnosti použití budou mít mobilní telefony, které budou komunikovat rychle (a na větší vzdálenost) s počítačem či jiným mobilem, zároveň dokážou snímat data z měřiče tělesné aktivity třeba při sportu, přitom si zachovají plnou kompatibilitu se staršími Bluetooth sluchátky, notebooky…

Výrobci testují vzorky nových snímačů už dnes, jejich výroba začne asi v polovině roku a prvních produktů s Bluetooth 4.0 se dočkáme na konci roku 2010, případně na začátku 2011.

Zdroj: Bluetooth

Ohodnoťte tento článek!