Boj o Indii se přiostří. Microsoft chce stlačit ceny dlaždicových smartphonů

0

V současnosti se na trh dostávají velmi levné telefony s Windows Phone, které seženete kolem 100 dolarů (něco přes 2 000 Kč). Existují snahy cenu smartphonů pro rozvojové trhy dále snížit, specializuje se na to Mozilla se svým Firefox OS. Ta plánuje zajít dokonce na 25 dolarů. Protože Indie představuje nenasycený trh, chce se tam i Microsoft uchytit.

Tlačí proto na ceny. Polosmartphony Asha v zemi přestane prodávat, nahradí je levné telefony s Windows Phone. Samotný Microsoft zatím Indům nejlevněji prodává Lumii 530, za kterou po přepočtu požaduje 115 dolarů. Což je na tuto zemi poměrně velká částka. Redmondští proto hodlají uvést ještě levnější dlaždicové smartphony, aniž by tím narušili kvalitu přístrojů.

 

Což je nesmysl, protože nižší ceny si vyžádají ještě slabší hardware, bude se zřejmě šetřit na displeji apod. Právě to ale Microsoft udělat musí a změny ve strategii se na trhu promítnou od 12 do 18 měsíců. Jen aby nebylo pozdě. Do stejného vlaku se snaží naskočit Google, který v Indii vidí velký potenciál a hodlá ji zaplavit velmi levnými smartphony s Androidem.

Telefony od Microsoftu momentálně v Indii začínají na 40 dolarech, ovšem v těch neběží Windows Phone. Firma plánuje do nejlevnějších přístrojů přinést služby a aplikace, které jsou normálně určené jen pro dražší telefony. Pro Economic Times to řekl Chris Weber z Microsoftu. Kam až s cenou lze zajít? Na jak slabém hardwaru poběží Windows Phone?

Zdroj: Economic Times via Windows Phone Central

Boj o Indii se přiostří. Microsoft chce stlačit ceny dlaždicových smartphonů
Ohodnoťte tento článek!