Boogie Board s větší úhlopříčkou

0

Výrobce LCD tabletu BoogieBoard vyslyšel žádosti uživatelů, a uvádí tak BoogieBoard s úhlopříčkou 10,5″. Pracovní plocha se tak rozrostla o dva palce a přibyly i některé další funkce.

O tabletu Boogie Board, který je náhradou poznámkového bloku, jsme již dříve psali v této novince. Nový model navíc přidává o dva palce větší úhlopříčku, držák stylusu a tlačítko „Hold“, které zabrání nechtěnému vymazání obsahu obrazovky. Drobnou změnou je také vyměnitelná baterie.

Princip fungování, stejně jako ostatní vlastnosti, však zůstávají zachovány. Psací plocha tabletu je vyrobena z tlakově citlivého reflexního displeje, který je vyroben z ohebného plastu. LCD uchovává obraz nekonečně dlouho bez spotřeby energie, přičemž energie je spotřebovávána pouze na vymazání plochy displeje. Výhodou je neexistující rastr, takže kresba může být i velmi jemná. Displej reaguje na tlak, takže kreslené čáry mohou být různě silné, podobně, jako když kreslíte obyčejnou tužkou na běžný papír.

Boogie Board

Boogie Board lze použít mnoha způsoby doma, v kanceláři nebo třeba i v autě. Jedná se o náhradu za poznámkový blok nebo za klasické žluté vzkazové papírky. Studenti a děti jej mohou používat k nácviku písma, aritmetickým výpočtům, řešení rovnic, kreslení obrázků nebo i hraní her. Stejně tak může posloužit ve zdravotnictví, kde jej mohou využívat jako komunikační zařízení osoby se sluchovým či řečovým postižením. Pomocí magnetů jej lze uchytit např. na lednici a používat pro domácí vzkazy.

LCD tablet BoogieBoard 10,5″ je možné pořídit již nyní za cenu 1 490 Kč, menší 8,5″ provedení pak stojí 999 Kč vč. DPH.

Zdroj: TZ

Boogie Board

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zajímavé… ale tak to bývá vždycky při velkohubých prohlášeních o ceně, zlevní to až časem. Aby nám potom nezůstal Macbook Air jako jediný (neoficiální) ultrabook dolar pod 1000USD 🙂 .

  2. nj..aplle to proste valcuje dobrou obchodni politikou..slibi dodavateli 10 milionu prodanych kusu a hned jsou ceny jinde. Nebo si predplati tovarnu nebo vystavi jen pro sebe a hned jsou ceny jinde. Tchajwanci jsou loseri ;)))