Brendan Eich nátlak nevydržel a resignoval. Mozilla je opět bez ředitele

0

Je to bez nadsázky teprve pár dní, co byl do funkce po mnoha měsících hledání dosazen Brendan Eich. Společnost Mozilla Corporation našla svého vůdce. A už ho zase ztratila. Nedlouho po zvolení nastaly nepokoje. Komunita i řada lidí v Mozille se zvolením nesouhlasila, neboť nový ředitel v minulosti podpořil finanční kampaň proti sňatkům homosexuálů. Ta uspěla a v Kalifornii na dalších pět let sňatky zablokovala.

Tip: Eich v minulosti podpořil kampaň proti sňatkům gayů a lesbiček, v Mozille to vře

O tomto tématu jsme už pár řádek napsali, takže se nebudeme zbytečně opakovat. Autor JavaScriptu musel čelit dalšímu nátlaku jen o pár dní později, když na protest odstoupila polovina členů představenstva společnosti. Jejich důvodem prý ale bylo to, že si představovali jiného velitele, který nebude z Mozillly a bude mít zkušenosti z mobilního světa. Mozilla nakonec 3. dubna oznámila, že Brendan Eich dobrovolně odstoupil.

 

Mozillu teď znovu čeká hledání člověka vhodného zastávat důležitý post. Eich chvíli odolával a ujišťoval svět, že neodstoupí. Ještě 2. dubna pro The Gurdian řekl, že osobní názory si nechával pro sebe a do obchodu je netahal. Věřil, že nejsou relevantní vzhledem k jeho zaměstnání. Ne každý tento názor sdílí. Nemálo hlasů poukazovalo na to, že ředitel s takovým přesvědčením se neslučuje s principy Mozilly.

Někteří lidé dokonce bojkotovali produkty od Mozilly. Zřejmě nejdál zašel seznamovací portál OkCupid, který při návštěvě z Firefoxu vybízel k použití jiného prohlížeče. Tlak byl tedy příliš silný, a kdyby Eich zůstal ředitelem, společnost i Firefox by tím poškodil. Neměl tak na výběr.

Zdroj: The Mozilla Blog via @firefox

Ohodnoťte tento článek!