Britové mají kabelovku s rychlostí 1,5 Gb/s

0

Šťastlivci v Česku si užívají rychlostí 100 Mb/s, britský kabelový operátor Virgin Media nabízí patnástinásobek. Propustnost 1,5 Gb/s ve směru k uživateli se spíš podobá interním sběrnicím v počítači, uplink je sice skromnějších, ale i tak vysokých 150 Mb/s.

Rychlejší spoje byly položeny oblasti londýnského „Silicon roundabout“, obdoby amerického centra Silicon Valley, kde sídlí mnoho technologických startupů v čele se zavedenou hudební sítí Last.fm.

Průměrná rychlost se ve Velké Británii pohybuje okolo 6 Mb/s, Virgin Media ji překonává téměř 250×. Podle tvrzení firmy se jedná o nejrychlejší kabelovou linku na světě. Doma byste takovou propustnost asi těžko využili (i gigabitová síťovka by modem při plném využití brzdila), Virgin Media ji ale bude nabízet hlavně pro lákaní nových investorů do oblasti ve středu anglické metropole.

Firma už do infrastruktury nasypala 13 miliard liber. Technologies DOCSIS je škálovatelná i do budoucna. Stačí do multiplexu přidat další kanály rychlost může být dále navyšována.

Otázka do diskuze: Dokážete si představit, co byste s takovou rychlostí dělali? Pokud by vás nebrzdila páteřní síť ani jednotlivé souborové hostingy, mohli byste stáhnout DVD za nějakých 25 vteřin.

Zdroj: Virgin Media (via Neowin)

Ohodnoťte tento článek!