Brno má Wi-Fi v MHD – jak v šalinách, tak v autobusech

0

Několik měsíců po Praze mohou také cestující MHD Brno surfovat zdarma na internetu. Dopravní podnik vybavil dva autobusy Karosa (typ B931.1675 a B951E.1713) a tři moderní nízkopodlažní tramvaje Škoda 03T přístupovými body.

Veškeré náklady na provoz hradí reklamní agentura Mobilboard. Ta ve středu 22. června zahájila kampaň k projektu Red Bull Art of Can. Art of Can vyzívá k tomu, aby konzumenti energetických nápojů Red Bull nevyhazovali modré plechovky, ale použili je k tvorbě uměleckých děl. Celý projekt pak vyvrcholí výstavou a tvůrci tří nejlepších děl budou odměněni.

Brněnská tramvaj Škoda 03T na ulici ČeskáBrněnská „šalina“ Škoda 03T Anitra jedoucí z ulice Joštova na Moravské náměstí, zdroj: Wikipedia

Přístupovými body jsou vybaveny tři nízkopodlažní tramvaje Škoda 03T Anitra s evidenčními čísly 1807, 1814 a 1819, které jezdí po trasách linek číslo 2, 4, 5, 11 a 12. K bezdrátovému internetu se připojíte v autobusech vyrážejících ze slatinského depa: 7428 a 7483. Ty jezdí jako linky 45, 55, 58, 64 a 75 ale také jako nočních „rozjezdy“ 94 a 95.

Bezplatné připojení k internetu je spojené s reklamní kampaní Red Bull Art of Can
Internet v MHD Brno je spojený s reklamní akcí Red Bull Art of Can

Celá akce bude trvat jeden měsíc. Rozšíření Wi-Fi do dalších vozů Dopravní podnik města Brna a Mobilboard zatím neplánují. Bezplatný internet ve mě budí rozporuplné pocity – Brno má sice internet ve více dopravních prostředcích než Praha, ale pouze po dobu jednoho měsíce. Navíc v období, kdy DPMB přepraví nejméně cestujících za celý rok.

Zdroj: MHD Brno, Mobilboard

Ohodnoťte tento článek!