Broadcom má nový čip pro chytré hodinky. Slibuje více funkcí a delší výdrž

0

Letošní generace chytrých hodinek by měla vydržet zase o kus déle. Broadcom oznámil nové SoC, které by při stejném výkonu mělo mít o 40 % nižší spotřebu než loňský čip, jenž jsme našli například v hodinkách Sony SmartWatch SW3 (byť se prvně mluvilo o Snapdragonu 400).

Sony SmartWatch 3 Sony SmartWatch 3 Sony SmartWatch 3

Čip má v základu čtyři procesorová jádra Cortex-A7, podporuje Wi-Fi 802.11b/g/n a nejnovější Bluetooth 4.2. Může se párovat s dalšími obvody, které by hodinky doplnil o podporu navigačních systémů GPS, Glonass, SBAS, QZSS a Beidou. Broadcom myslí i na NFC s bezpečnostním čipem, 2G/3G modem, fotoaparát nebo bezdrátové nabíjení. Čip si rovněž rozumí s pohybovými senzory, teploměrem, měřičem tlaku nebo vlhkosti vzduchu.

 

Výrobci mohou v závislosti na platformě poskládat libovolnou kombinaci. Broadcom hovoří hlavně o podpoře Androidu Wear. Od něj letos čekáme další osamostatnění, tedy menší závislost na smartphonu. Už loni Google doplnil podporu GPS; s foťákem nebo vlastním modemem si však ještě nerozumí. Od nové generace systému ale čekáme hlavně možnosti bezkontaktního placení.

Broadcom bude novinku prezentovat už příští týden na MWC. Jestli se nový čip dostane do některých hodinek, to zatím výrobce nepotvrdil.

Zdroj: Broadcom

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Miluju tyhle idiotský obrázky, vážně by se takto někdo díval na televizi, kde do obrazu zasahuje škatule a svítí na něj 8 lediod ? Nehledě na tragické parkety, co se zvuku týče apod. :)))

  2. Kde byl autor článku na hovadině že WINE je emulátor ????   Wine Is Not Emulator = WINE —> patrné už z názvu.

    Wine je překladová vrstva (a zavaděč programů) schopná umožnit běh aplikací z Windows na Linuxu nebo na jiném operačním systému kompatibilním s normou POSIX – čili jakási implementace DX API pod Linuxem, laicky řečeno.