Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma

0
Brütal Legend
Brütal Legend

Tim Schafer se do historie zapsal coby designér výborných adventur Full Throttle nebo Grim Fandango. V roce 2009 pomohl na svět hře Brütal Legend, hodně netradičního mixu realtime strategie a GTA.

Hra je zhmotněným metalem, ve kterém potkáte legendy jako Ozzyho Osbourna (Black Sabbath), Roba Halforda (Judas Priest), Lemmyho (Motörhead) nebo Litu Ford (The Runaways). Hlavní postavu ztvárnil a namluvil herec Jack Black, který v trochu podobném duchu natočil i film Králové ro(c)ku (v originále Tenacious D).

Proč o polozapomenuté osm let staré hře píšeme? Protože si ji můžete stáhnout zdarma. Až do 22. listopadu v 19:00 ji rozdává Humble Bundle formou klíče pro Steam. Hra funguje ve Windows, macOS i na Linuxu.

Přestože je Brütal Legend tak trochu pitomá (ale na Metacritic má 80 %) a navíc se port původní konzolové hry podepsal na nepovedeném ovládání na počítači, hru by si měli stáhnout alespoň fanoušci metalu a hard rocku. Soundtrack totiž tvoří více než 100 licencovaných skladeb od 75 interpretů (seznam najdete na Wiki).

Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
Ohodnoťte tento článek!