Bude nové Nintendo DS2?

0

, velmi dobře přenosná, nabízí dva displeje (z nich je jeden dotykový) a desetihodinovou výdrž na jedno nabití vestavěného akumulátoru.Nintendo DS je nejprodávanější přenosná herní konzole posledních několika let, přestože při představení konkurenčního stroje Playstation Portable od Sony déesko všichni pohřbívali. PSP od Sony vypadalo skvěle: má větší a kvalitnější displej, daleko kvalitnější zvuk i grafiku. Ale to nestačilo:Nintendo DS se nadále prodává lépe. A proč? Jsou do něj dostupné hry, které jsou zkrátka zábavné a v jejichž nabídce si vybere každý: táta od rodiny, dvanáctiletá puberťačka i dáma ve středním věku. To na PlaystationPortable naproti tomu v podstatě existují jen bojové hry, mlátičky a autové simulátory.

Větší displej, lepší grafika a stále stejná koncepce. Naštěstí

Za ty roky, co je Nintendo DS na trhu, již jednou prošlo omlazovací kůrou: původní Nintendo DS (které vypadalo jako malý tank s obtížně čitelnými displeji) bylo nahrazeno novějším modelem Nintendo DS Lite. A jednalo se o proměnu ošklivého káčátka v krásnou mladou labuť. Labuť je dostupná v několika barevných variantách, je menší, lehčí, elegantnější a má o několik tříd kvalitnější displej. Tyto změny ale byly pouze kosmetické: k zásahu do hardwarových parametrů vůbec nedošlo.

Nyní se začíná spekulovat, že Nintedo pracuje na nástupci, Nintendu DS 3. Ilustrační obrázky okolo naznačují, kterým směrem se očekává budoucí vývoj. Můžeme se tedy těšit na výkonnější hardware, větší širokoúhlé displeje s tří a půl palcovou obrazovkou, podporou pro přehrávání filmů stažených přesWi-Fi (kterou má již současný model), výkonnější 3D grafiku a kromě slotu na herní kartridge také slot na paměťové SD kart.

V zavřeném stavu příliš mnoho rozdílů neuvidíte

Některé spekulace jdou ještě dále: hovoří o tom, že zatímco současné DS je mobilní variantou konzole GameCube (a pro zajímavost, PlayStation Portable je mobilní verzí PlayStation 2), nové DS2 by mělo být hardwarově srovnatelné s Nintendem Wii a samozřejmě zůstane zachována kompatibilita s hrami pro současné modely.

Tak tedy uvidíme, osobně se fakt moc těším.

[Gizmodo]

Bude nové Nintendo DS2?

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte