Bude PowerVR odkoupeno?

0

Imagination Technologies je společnost vyvíjející grafické akcelerátory zejména pro handheldová zařízení pod obchodní značkou PowerVR. Prodává je ale pouze jako intelektuální vlastnictví. Mezi jeho zákazníky patří například Samsung, Apple nebo Intel, který používá grafické jádro PowerVR SGX (mimochodem první GPU, které už v roce 2005 splňovalo specifikace tehdy ještě neexistujícího Direct3D 10.1) v čipsetu Poulsbo pro handheldy s Atomem.

Před několika dny obletěla svět zpráva, že Apple koupilo akcie Imagination Technologies v hodnotě 4,8 milionu dolarů, což stačilo na získání 3,6% podílu ve společnosti. Intel (skrze svou dceřinou společnost Intel Capital) už nějaké akcie Imagination vlastnil, ale snad to byl právě krok Apple, který Intel popíchl k dalšímu nakupování. Ke svým šesti milionům akcií tedy Intel přikoupil dalších 934 422 a zvýšil svůj podíl ve společnosti na nynějších 3,04 procenta.

A to ještě není vše. Zároveň Intel prohlásil, že uvažuje o odkoupení celé firmy. Pokud by se tak stalo, největší výrobce procesorů by získal nejen spoustu technologií, které Imagination vyvinulo, ale také nezanedbatelnou pozici na trhu grafických akcelerátorů pro handheldy. Což by Intelu mohlo pomoci do tohoto segmentu protlačit Atom.

Zdroj: TechConnect Magazine, X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!