Bude se v Google Play platit i pomocí PayPal? Zdrojový kód napovídá, že ano

0

Alex Chitu z blogu Google Operating System si všiml další zajímavé novinky. Ve zdrojovém kódu v Play Storu našel zmínku o známé službě PayPal. Jde o platební bránu konkurující Peněžence (Wallet) od Googlu, ta zpřístupňuje kreditní nebo debetní kartu pro online transakce.

Bude se v Play Storu platit i přes PayPal?

Play Storu umí oficiálně přijímat platby pouze z vlastní Peněženky, pomocí speciálních kupónů a přes vyúčtování mobilních operátorů. V Česku nicméně funguje pouze první možnost, Googlu musíte sdělit informace o své kartě. V nápovědě se Google přímo zmiňuje, že PayPal nepodporuje.

 

Zdrojový kód však naznačuje, že se této novinky možná dočkáme. Třeba ji Google představí za dva týdny na konferenci I/O. V komentáři na blogu GOS se objevil dobrý postřeh. Možná má Google a eBay (provozovatel PayPalu) dohodu o vzájemné výměně platebních bran. Ve známé aukční síni totiž zaplatíte jen přes PayPal, v Play Storu zase jen přes Wallet. Uvítali byste podporu PayPalu u Googlu, nebo je vám jedno, přes kterou bránu vaše peníze potečou?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jen bych dodal, že stejným způsobem teď funguje Half-Life 1 i na Linuxu, a nejen to, pár dní je takto dostupné i CSko. Hry jsem zatím nezkoušel, obecně mám se Steamem spíš problémy (jako jediný OS dřív Kubuntu 12.04, teď Kubuntu 12.10, chyba bude nejspíš v notebookové Intel GMA X4500). Zkoušel jsem zatím jen Team Fortress 2, hra sice naběhne, ale vidím jen černou obrazovku. Na pozadí hraje hudba a soudě dle zvuků prostředí reaguje na klikání myší a klávesnici. Stejné problémy mají dle fóra Steamu všichni se stejnou grafikou, jak mám já. Takže kupovat se mi hry zatím nechce, bojím se, aby to pro mě nebyly vyhození peníze, pokud to nebude fungovat. A shánět si Windows přes školu a Dreamspark jen kvůli hrám se mi vážně nechce. Vidím to tak, že si stejně zahraju až po výměně notebooku, a to bude kdoví kdy.