Bude už z BlackBerry jen softwarová firma? Svůj klíčový produkt teď dostala na Android

0

Je tomu týden, co kanadská společnost uvedla nový telefon Dtek50, údajně nejbezpečnější smartphone s Androidem. BlackBerry má bohaté zkušenosti s šifrováním a zabezpečením mobilních zařízení, teď díky zvláštní vrstvě ochrání i jinak „zranitelný“ Android. Zajímavé přitom je, že Dtek50 navrhl a vyrobil Alcatel. BlackBerry se stará jen o softwarovou stránku.

Prodej telefonů totiž Kanaďanům dlouhodobě nejde. Platformu BB10 nezachránil ani zajímavý a povedený smartphone Passport. Když to ostružina zkusila s vlastním telefonem postaveným na Androidu (Priv), zase z toho nebyl vytoužený hit. Dtek je další couvnutím a ne posledním.

 

Dnes firma oznámila, že svůj slavný Hub otevře pro všechny telefony s Androidem 6.0 a novějším. Lidé již nebudou muset kupovat telefony od BlackBerry, aby mohli používat univerzální komunikační centrum. Hub sdružuje e-mailový klient s podporou mnoha schránek, adresář kontaktů, kalendář, úkoly, poznámky nebo úschovnu hesel. Hub rovněž spojuje oznámení z různých sociálních sítí (Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, WhatsApp atd.). BlackBerry má pro Android vlastní launcher i systémový vyhledávač.

BlackBerry Hub+ pro Android
BlackBerry Hub+ pro Android

Celý balík služeb je dostupný v Play Storu pod názvem Služby BlackBerry Hub+. Nástroje jsou zdarma s reklamou, případně za předplatné v hodnotě 99 centů měsíčně. V minulosti již BlackBerry otevřelo ostatním platformám svou komunikační síť BBM.

Zdroj: BlackBerry

Ohodnoťte tento článek!