Bude v září druhá konference Build? Proč ne, kolují pověsti

0

Zářijová konference Build byla první svého druhu. Pro evropany byla trochu z ruky, protože se samozřejmě konala ve Spojených státech. Jejím cílem bylo představit nadcházející operační systém, tedy Windows 8, vývojářům. V souvislosti s touto akcí také Microsoft vydal tzv. Developer Preview, který běžným uživatelům nenabídl v podstatě nic, pouhou letmou ukázku Metra. Od té doby se spekuluje, zda přijdou další ročníky Buildu. Několik dní plných seminářů a schůzek se patrně bude skutečně opakovat.

 

Podle kolujících zvěstí se druhý ročník nebude konat v září, nýbrž v říjnu. Jak vás asi napadlo, naznačuje to souvislost s vydáním Osmiček. Ty by měly být na trh uvedeny právě v říjnu, takže je možné, že to Microsoft spojí se zmíněnou konferencí. Vzhledem k souvislostem by ale tentokrát neměl být Build zaměřený na vývojáře. A možná se tato akce nakonec bude jmenovat úplně jinak. Pokud si ale vzpomínáte na údajné plány Microsoftu, které unikly před několika měsíci, měl by se Build vrátit minimálně s uvedením vývojářské verze Windows 9 (že by Developer Preview?), stejně jako tomu bylo v případě Windows 8. Tomu nemáme důvod nevěřit.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „O těchto miniaplikacích se původně hovořilo jako o konkurenci doplňků pro Firefox.“

  Prosim Vas a kto to a kde pisal? Miniaplikacia, ktora bezi mimo prehliadac ho ma doplnat a rozsirovat? Ved rozsirovat funkcnost prehliadaca, ci stranok slo od roku 2005 pomocou userJS (widgety su z roku 2006) a od 1998 pomocou userCSS. V Opere 11 sa tato nativna podpora pretavila do rozsireni.

 2. „Pokud chceme miniaplikace, můžeme využít ty ve Windows.“

  To už nie je celkom pravda. Microsoft ukončil ich podporu, nové už nevznikajú a napr. vo Windows 8 sa s nimi nestretneme.

  Avšak odstránenie týchto funkcií sa dalo čakať. Opera Widgets nikdy nemali budúcnosť. Opera Unite bol síce zaujímavý pokus, ale nejako sa nepresadil, takže radšej vylepšia Opera Extensions. No a Opera Voice posledných pár rokov častejšie nefungovalo ako fungovalo – asi im konečne došla trpezlivosť.

  2mArtinko5MB

  Beta ešte nevyšla a to, že alfa často padá je pomerne normálne.