Bude VIA odkoupena?

0

Server DigiTimes zveřejnil zprávu, podle které Nvidia jednala s VIA Technologies o případném odkoupení. Dvě firmy prý mluvily o třech možných scénářích: o strategické alianci, odkoupení celé VIA Nvidií, nebo odkoupení pouze procesorové divize VIA Nvidií. Jednání prý ztroskotala na příliš vysokých požadavcích ze strany VIA. Jelikož je ale společnost dlouhodobě ve ztrátě a vstup silného investora by ji mohl postavit na nohy, spekuluje se, že tchajwanská firma znovu otevře jednání, tentokrát se ale spokojí s nižší cenou.

Je zřejmé, že Nvidia chce získat licenci na x86 procesory. Ačkoliv VIA nikdy nebyla synonymem pro výkonná řešení pro hráče, peníze hory přenáší a tým inženýrů VIA koneckonců není to hlavní, o co Nvidia usiluje.

VIA zprávy o možné akvizici popřela s tím, že se nehodlá stáhnout z trhu s procesory a čipsety. Ale víte, jak to chodí – sloučení ATi s AMD nebo odkoupení ULi Nvidií také přišly jako blesk z čistého nebe. A koneckonců, převzetí silnější firmou je pro VIA zřejmě jediná možnost, ačkoliv předpokládám, že tchajwanská společnost nebude chtít prodat samotnou procesorovou divizi, na které je divize čipových sad přímo závislá.

Zdroj: DigiTimes

Ohodnoťte tento článek!