Budoucí verze iOS a OS X Apple odhalí 10. června na konferenci WWDC 2013

0

Slavná akce Worldwide Developers Conference se letos odehraje mezi 10. a 14. červnem tradičně v sanfranciském Moscone West. Pětidenní vývojářská konference ale není pouze svátkem programátorů pro jablečné platformy, ale všech fanoušků. Úvodní keynote totiž tradičně patří softwarovým novinkám a chystaným produktům.

V roce 2010 byl na WWDC představen iPhone 4. O rok později se Steve Jobs pochlubil Max OS X Lionem a loňskou hlavní hvězdou byl MacBook Pro s displejem Retina. Kromě toho ale Apple ukázal i nové Airy, OS X Mountain Lion a iOS 6.

Apple zve na WWDC 2013
Apple zve na WWDC 2013

Letošní ročník se bude opět týkat budoucnosti iOS a OS X. Možná nás čekají velké změny. Vývoj mobilního i desktopového systému totiž nově řídí jeden člověk (Craig Federighi) a design systémů pohlídá zkušený Jon Ive. To vše po loňských manažerských škatulatech.

O nových hardwarových produktech se moc nemluví. Velké novinky nečekáme, maximálně refresh na novější generace komponent. Nepřekvapil by nás však retinový MacBook Air. iPody, iPhony nebo iPady si ale Apple nejspíš šetří na podzimní akce, stejně jako loni.

Lístky na konferenci se začnou prodávat dnes (jeden stojí 1599 dolarů), obvykle jsou do několika minut pryč. Kromě úvodní keynote nabídne WWDC přes 100 různých přednášek a workshopů s více než tisícem specialistů od Applu.

 

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. jak muze vyrobce SW obvinovat vyrobce HW, ze „se na ne nenachystali“ ? jak od toho bazmeku mohli ocekavat prodeje, v podstate krom vyrobcu notebooku/tabletu o to malokdo zavadi a on k tomu neni duvod … muzou byt radi, ze vubec neco prodaji …