Buffalo a flashdisk s integrovaným antivirem

0

V tuzemsku nepříliš známá firma Buffalo Technology dnes představila nevšední flashdisk se zabudovaným antivirovým systémem. Jeho jméno je RUF2-JVS a měl by najít využití především u uživatelů, kteří často pendlují mezi různými počítači a nechtějí si nosit domů nežádoucí odpad. Typickým příkladem je vyučující na dobře vybaveném školním ústavu, jenž svůj přenosný zázrak zapojuje do různých počítačů celý den a na sklonku dne se nestačí divit, kolik balastu si z práce přinesl.

Použitým antivirovým řešením je „Trend Micro’s USB Security for Biz“, jenž by měl svou práci zastat více než obstojně. Samotný flashdisk je velice malý a kapesní s rozměry 21 × 55 × 9 mm, váha budiž pouhopouhých 15 g. Výsuvný USB 2.0 konektor nahrazuje nepříliš praktickou čepičku, kterou uživatelé často ztrácejí. Na trhu by se měl objevit ve třech barvách – černé, červené a bílé, přičemž dostupné kapacity budou 4/8/16 GB.

Buffalo RUF2-JVS zažije svůj debut v Japonsku v půlce příštího měsíce, naneštěstí neznáme cenu. Nakonec bychom se mohli dočkat i u nás, produkty Buffala se k nám v menší míře dovážejí (z paměťového segmentu hlavně RAM moduly).

Zdroj: TC Magazine

Buffalo a flashdisk s integrovaným antivirem

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte