Buffalo rozšiřuje řadu LinkStation

0

Výrobky společnosti Buffalo sice na českém trhu najdete, nepatří ale zrovna k těm nejpopulárnějším značkám. Ba naopak, spíše se potácejí ve stínu větších hráčů na trhu. Možná poslední novinka tento trend změní. Buffalo LinkStation LS-WSX2.0TL/R1, jak se zařízení jmenuje (nedokážu to ani přečíst, natož abych si název zapamatoval – mínus pro oddělení marketingu), je dvoudiskové úložiště pro notebookové disky o rozměrech dva a půl palce.

Díky použití malých disků se podařilo rozměry celého zařízení srazit na 40 × 82 × 135 milimetrů. Sám výrobce jej proto označuje jako snadno přenositelný (portable). Popravdě, smysl přenositelnosti u síťového úložiště mi poněkud uniká. Třeba mě někdo v diskuzi poučí…

Zařízení se dodává standardně osazené dvěma disky, každý s kapacitou 1 TB, trochu riskantně pak přednastavené do pole RAID0 (tedy bez redundance, 2 TB volného místa). Věřím, že většina majitelů rychle přepne do RAID1 a smíří se s poloviční kapacitou.

Kromě gigabitového Ethernetu je LinkStation vybaven ještě jedním USB portem, který můžete využít pro připojení dalšího externího disku. Podle dostupných informací splňuje specifikace USB 2.0.

Buffalo LinkStation LS-WSX2.0TL/R1

Zařízení půjde na trh v průběhu srpna, nejprve se objeví v Japonsku a poté se začne rozšiřovat do zbytku světa. Jako tradičně si budeme muset nějaký ten pátek počkat. Zařízení bude dostupné v černé a bílé barvě, doporučená cena je $450, tedy hodně přes 10 000 Kč. Terabajtové pevné disky malých rozměrů totiž nejsou zrovna nejlevnější.

Zdroj: TC Magazine

Buffalo rozšiřuje řadu LinkStation

Ohodnoťte tento článek!