AMD dává k 7nm Ryzenům 3000 zadarmo hru: novou PC verzi Horizon Zero Dawn

0

K Ryzenům 3000 s architekturou Zen 2 je teď možná dostat zadarmo akční RPG Horizon Zero Dawn Complete Edition pro PC. Ale pozor, jenom do 30. června.

AMD podle úniků brzo oznámí refreshované modely Ryzenů 3000 „Matisse“, které zřejmě nabídnou o něco zvýšený výkon (jak moc, to je zatím otázka) proti nově vydaným 14nm Intelům Comet Lake na platformě LGA 1200. Možná právě s tím souvisí, že AMD teď rozjíždí bonusovou akci, kdy k těm stávajícím nyní prodávaným Ryzenům 3000 bude dávat hru zadarmo.

Jde o akční RPG Horizon: Zero Dawn Complete Edition. To vyšlo už v roce 2017 pro konzole (PS4), ovšem nyní bude vydán port pro platformu PC a při nákupu Ryzenů na něj dostanete kód. Datum vydání této PC verze ještě nebylo prozrazeno, ale dle starších zpráv to mělo snad být v Q2 2020 a nynější bundlovací akce s AMD by mohla znamenat, že to bude někdy teď, snad koncem června.

Tuto hru dostanou ti, kdo koupí některý ze 7nm Ryzenů 3000, nicméně nepočítají se levnější modely včetně nedávno vydaných čtyřjader Ryzen 3 3100/3300X. Minimální model, který je takto oslazen, je Ryzen 5 3600 za necelých pět tisíc Kč. Od tohoto modelu jde bundle až nahoru k Ryzenu 9 3950X, ale k APU ani k Threadripperům 3000 hru nedostanete.

AMD Ryzen 3000 Bundle Horizon Zero Dawn
Procesory, ke kterým je zadarmo hra Horizon Zero Dawn (Zdroj: AMD)

Tyto akce obvykle trvají nějaký měsíc, v tomto případě to ale bude jen pro ty, kdo si pospíší/trefí se s nákupem do nějakých dvou–tří týdnů. Akce začala oficiálně ve středu (10. 6.), ale bude trvat jen do konce měsíce (30. 6.). V tomto období dostanete kupon, který se dá uplatnit k získání licence na hru v digitální distribuční platformě (pravděpodobně Steamu). Dělat je to třeba na webu AMDrewards.com, přičemž podle podmínek si asi budete muset zaregistrovat účet. Kupon je také třeba uplatnit včas, poslední možnost bude 30. 7.

Jako obvykle platí, že nárok není samozřejmý – musíte koupit procesor někde, kde na akci spolupracují. V ČR jsou to prodejci Alza.cz, CZC.cz, T.S.Bohemia, AT Computers a 100Mega.cz. To, že kupon dostanete, by mělo být uvedeno v popisu zboží v katalogu obchodu, takže si to pro jistotu pohlídejte.

Hra Horizon New Dawn 02 Zdroj: AMD

Galerie: Horizon New Dawn (Screenshoty)

Akce těsně před vydáním nových modelů?

Vzhledem ke krátkému trvání akce se trochu nabízí otázka, zda AMD tímto nechce podpořit prodeje stávajících skladových zásob původních modelů Ryzen 3000, než uvede na trh refreshované verze. Podle drbů by ty mohly být oznámené příští týden (16. 6.) a prodej by reálně začal začátkem července, snad 7.7., tedy těsně po tom, co tento bundle skončí.

Hra Horizon New Dawn 07 Zdroj: Steam

Zdroj: ComputerBase, AMD

AMD dává k 7nm Ryzenům 3000 zadarmo hru: novou PC verzi Horizon Zero Dawn
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů