Byla vyfocena Nokia Lumia 510, smartphone s Windows Phone za 3 000 Kč

0

Android si své výsadní postavení na trhu vybojoval především svou rozmanitostí portfolia. Nejsou tak neobvyklé i telefony za 2 500 Kč, a pokud chce Windows Phone uspět, bude muset jít podobnou cestou. A to se zřejmě právě děje.

O low-endové Nokii 510 se ví již nějaký ten týden, nyní na internet unikla špionážní fotografie zachycující její pravou (?) podobu. Je tedy o důvod víc, proč si myslet, že se nejedná o podvrh. Ze specifikací je zatím známe pouze útržky: 4″ WVGA displej, 800 MHz Scorpion procesor, 256MB RAM (což by pro chod Windows Phone relativně mohlo stačit), 5 Mpx fotoaparát bez LED blesku a 4 GB interní paměti.

Nokia Lumia 510

Dle kapacity RAM paměti lze soudit použití verze Windows Phone 7.5 či 7.8. Nokia Lumia 510 bude určena především pro rozvojové trhy, v Číně by se snad měla objevit ještě před Vánocemi. Celosvětový prodej je nejistý (případně nejdříve začátkem roku 2013). Cena tohoto modelu je odhadována na 3 000 Kč, a pokud by se Lumia 510 prodávala celosvětově, mohla by zamíchat kartami na bojišti mobilních operačních systémů. Byla by velká škoda, kdyby tak tento model zůstal jen v rozvojových zemích.

Zdroj: GSMArena

Ohodnoťte tento článek!