C2E QX9300: mobilní čtyřjádro

0

Již dříve se vědělo, že Intel chystá quad-core procesory i pro mobilní segment. Dosud ale nebyly známy specifikace a vlastně ani marketingový název takového CPU. Nyní již známe obojí.

Core 2 Extreme QX9300 bude založeno na 45nm jádře Yorkfield, disponuje tedy 2× 6 MB L2 cache. Jeho pracovní frekvence je 2,53 GHz, procesor používá 1066MHz sběrnici. Připomeňme, že desktopové Core 2 Quad Q9300 běží na 2,5 GHz a má 1333MHz FSB.

Největší inovací je pochopitelně spotřeba – Intel udává TDP mobilního čtyřjádra na 45 wattů, což je hodnota, které mu může závidět nejedno dvoujádro. Evidentně jde o nejlepší kusy z waferu a Intel si za ně také nechá patřičně zaplatit. Při odběru nad 1000 kusů vyjde jeden na 1038 amerických dolarů. Oficiální termín uvedení je stanoven na třetí kvartál roku 2008.

Zdroj: HKEPC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nechci být zbytečný škarohlíd, ale taková anketa más snad hůře vypovídající hodnotu než statistiky STEAMu. Každý nemusí hlasovat pravdivě, nevím jak mají ošetřené vícenásobné hlasování, jestli záznamem IP adres nebo jen uložením cookies. Ale co víc, ne každý se na takový web vůbec dostane a bude hlasovat.

    STEAM tohle dělá automaticky, ale zase je pro omezenou skupin uživatelů. Navíc jsou různé statistiky oblíbenosti jenom zbraněmi ve zbytečném flamování na forech a žádnou vypovídající hodnotu to moc nemá. Mě to osobně nezajímá a pochybuju, že se vývojáři her soustřeďují na optimalizaci pro karty, které mají lepší pozici v žebříčku STEAMu.

  2. nic jineho nez Nvidia uz neechu v mem milaškovy proste max power=GeForce, ATI zaostava a ani X2 v crossfire nenatrhne 8800GTX Ultra v SLI sam jednu mam a sem spokojeny nenasel sem sebemensi zasek problem ci hru kde bych musel ubrat rozliseni a grafiku z full ci High na mensi Proste GO GF GO!!!!