Canalys: prodeje notebooků po delší době opět překonaly tablety

0

Analytici z agentury Canalys potvrdili, že tablety se neprodávají tak dobře, jako se čekalo. Na vině je stejný efekt, který před lety zpomalil prodeje notebooků. Inovace oproti starším generacím zařízení nejsou již tak patrné, a to ani v oblasti výkonu, takže se prodlužuje doba morálního zastarávání. Lidé tím pádem nemají potřebu tak často kupovat nový tablet.

Celosvětové prodeje tabletů se ve druhém letošním čtvrtletí propadly přibližně o 5 % na 48,4 milionu zařízení. Nižší prodeje zaznamenal Apple i Samsung. 13,3 milionu iPadů je nejslabší výsledek od prvního čtvrtletí 2012. Oba zmínění výrobci segment vedli s kombinovaným 46% tržním podílem.

 

Samsung prodal méně i v předchozím čtvrtletí, ale nešel dolů tak výrazně jako Apple. Podle Canalysu by Apple mohl růst snížením cen iPadů, jenže by se tím připravil o vysoké marže, které z iPadů dělají tak výhodný byznys. Počítačů se pro změnu prodalo 123,9 milionu, což představuje pěkný 14% meziroční růst.

49,1 milionu notebooků překonalo tablety poprvé od třetího čtvrtletí 2013. Ukázalo se, že o počítače stále zájem máme, jen nám doma vydrží o něco déle než v minulosti. Zvláště v USA se pak lidé začínají více zajímat o chromebooky. Zvláště to platí pro školství.

Canalys hodnotí druhé čtvrtletí

Zdroj: Canalys

Ohodnoťte tento článek!