Canon má nový CMOS snímač, který umí natáčet ve tmě

0

Canon vyvinul vysoce citlivý 35mm full-frame snímač, který umožňuje natáčet Full HD video i za téměř naprosté tmy. Na svých stránkách zveřejnil video pořízené prototypem nové kamery, kde zachycuje světlušky ve tmě při osvětlení cca 0,01 luxu. Pro srovnání, svit měsíce má zhruba 0,03 luxu.

Videozáznam světlušek Yaeyama-hime pořídil Canon na japonském ostrově Ishigaki bez využití jakéhokoliv umělého osvětlení. Video má rychlost 30 snímků za sekundu.

Kromě světlušek bude využití také při natáčení hvězdné oblohy, v lékařství a při prevenci kriminality, neboť i u nás v noci řádí “světlušky”.

 

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Aha, pokud by však onen zmiňovaný programátor dodržoval W3C standardy, tak ta aplikace poběží i na mobilním prohlížeči, je to úplně jedno. Hlavně kvůli tomu, že si MS po dlouhá léta dělal co chce kvůli své monopolní dominanci. Jediné co bylo zmíněno opravdu nahrává IE do karet a to je rizeni domeny. Nicmene kdyby MS uvolnilo specifikace teto fíčury, tak budou jistě i v jiných prohlížečích. Takže tyto argumenty jsou poněkud scestné.