Canonical ukončí hudební obchod i cloudové úložiště Ubuntu One

0

Ubuntu One končí. Multiplatformní úložiště a od nedávna i obchod s hudbou už nebudou od 1. června fungovat a uživatelé budou mít až do 31. července čas, aby si stáhli svá data, než je Canonical odstraní za ně. Společnost stojící za nejpopulárnější linuxovou distribucí se tak rozhodla proto, že se prý chce soustředit na důležitější produkty, ve kterých je silná. Tím je především zmíněné Ubuntu, univerzální operační systém pro desktopy, tablety i mobily.

Canonical ukončí Ubuntu One
Canonical ukončí Ubuntu One

Je paradoxní, že končí zrovna úložiště, které tyto světy transparentně propojuje. Canonical to ale vysvětluje tím, že dělají všechno pro podporu aplikací a služeb třetích stran. V linuxovém prostředí tak funguje například Dropbox, z těch známějších ještě Wuala nebo SpiderOak. Pomocí různých doplňků pak i Google Drive nebo OneDrive.

Canonical také zmiňuje, že se nechce zapojit do gigabajtové války. Dnešní služby už prý nabízejí 25–50 GB bezplatného prostoru, Ubuntu One měl jen 5 GB. Peníze, které udržovaly úložiště při životě tak chtějí investovat smysluplněji. Uživatelům se to líbit nebude, ale to je tak jediné, co mohou dělat. Samotné přihlašovací účty a platební systém Ubuntu One ale zůstanou zachovány.

 

Zdroj: Canonical

Ohodnoťte tento článek!