Čas na instalaci Windows 8.1 Update mají firmy nově až do srpna

0

Microsoft překvapil tím, že se rozhodl velmi rychle skoncovat s podporou Windows 8.1 RTM. Kdo si nenainstaluje tzv. jarní aktualizaci, která byla uvolněna teprve v dubnu, zůstane hned od května bez dalších oprav a záplat. Tento cyklus sice domácí uživatelé splní bez potíží, aktualizace se ostatně většinou instalují zcela automaticky, leda by systém někdo úmyslně vypnul, ale existuje skupina uživatelů, kde podobné skoky provádět nelze.

Tip: Co se pro vás změní instalací jarní aktualizace pro Windows 8.1?

Přejít z Windows 8.1 na Windows 8.1 Update bude trvat déle ve firmách. Microsoft se proto rozmyslel a dává podnikovému sektoru nově čas do 12. srpna. Teprve po tomto datu budou Windows 8.1 bez aktualizací. To se vztahuje na všechny stanice, které aktualizace získávají skrze platformy WSUS, Windows Intune nebo System Center Configuration Manager.

 

Pro domácí uživatele s Windows Update nadále platí, že musí instalaci jarní aktualizaci zvládnout do 13. května. Redmondští dále vyřešili problémy s instalací ve firmách, kde stanice nemohla přijímat další aktualizace. Trable se týkaly konkrétně komunikace se servery se zapnutým SSL, ale vypnutým TLS 1.2. Update 1 je tak nyní znovu dostupný skrze WSUS.

S tím souvisí opětovné vydání opravené aktualizace s označením KB 2919355. Ta se znovu distribuuje napříč platformami, takže i ve vašem počítači pravděpodobně zaznamenáte, že vám ji Windows Update opět nabízí k instalaci. Tu Microsoft doporučuje provést, abyste se vyhnuli případným problémům se službou Windows Update.

Aktualizace je znovu dostupná k instalaci
Aktualizace je znovu dostupná k instalaci

Zdroj: Springboard Series Blog via Neowin

Ohodnoťte tento článek!