CaseLogic CL-PNC216: decentní vzhled a spousta kapes (recenze)

0

Důležitost pořízení nějaké brašny či batohu zdůrazňujeme na ExtraNotebooku docela často, protože je to v podstatě nutná investice, se kterou je při koupi notebooku třeba počítat. Na trhu je brašen spousta a mnoho z nich nabízí zajímavý design, pestré barvy a různé vychytávky; občas je však lepší sáhnout po nějaké obyčejné, která nebude budit příliš pozornosti. CL-PNC216 od Case Logicu je přesně taková: klasická černá nylonová brašna, za kterou se sotva někdo otočí, ale nestojí moc peněz a svoji práci dělá dobře.

Brašna Case Logic CL-PNC216

Brašna Case Logic CL-PNC216

Černá jako noc

Celá brašna je z uměliny (nylonu) a z venku je až na pár detailů kompletne černá s několika málo šedými prvky. Použitý materiál se objevuje v několika úpravách s různou hrubostí. Boky brašny jsou tak nějak středně jemné, vepředu a na spodku je je poměrně hrubý panel a horní ucho a popruh jsou z velmi jemného materiálu. Kvalita zpracování působí až na pár detailů dobře, dojem trochu kazí třeba ne úplně rovné prošití šedou nití uprostřed čela, které plní pouze estetickou funkci, ale kvůli drobným úhybům od úplné přímky na několika místech to nevypadá úplně ideálně. Přední kapsa trochu narušuje jednotný vzhled brašny, protože má jiný (pogumovaný zip) a obšití zipu má zaoblené hrany, ale to je spíš detail.

Case Logic CL-PNC216
Materiál nylon
Vnitřní rozměry 39,2 × 4,0 × 30,0 cm (notebooky do 16″)
Vnější rozměry 42,0 × 11,0 × 36,0 cm
Cena s DPH 750 Kč

Vnitřek brašny je kompletně šedý se zelenými detaily. Použitý materiál je dost jemný a působí příjemně, zpracování je opět na slušné úrovni.

Zadní stranaHorní stranaPravý bok brašnySpodní stranaLevá strana

Zase jednou normální popruh

V minulé recenzi brašny Belkin F8N244 jsem si stěžoval na sice pohledné, ale z hlediska ergonomie ne zrovna ideální zpracování popruhu. Tady je situace opačná, vzhledem vás nezaujme, ale funguje skvěle. Není sice příliš široký, ale to řeší docela rozměrné pohyblivé vypolstrování; možnosti nastavení jsou nadprůměrné (teoreticky lze v podstatě zkrátit na polovinu a pokud je roztažený na maximu, bude velký i dvoumetrovým obrům. Navíc je krásně jemný a tím pádem i výborně ohebný, najít tak pohodlnou polohu není žádný problém.

Popruh je odnímatelný, sundat jej ovšem není úplně jednoduché. Místo karabin jsou zde jakési spony ve tvaru hranatého písmena G, takže se sice nestane, že by se popruh odpojil samovolně, ale pokud jej potřebujete sundat, chvíli vám to potrvá, pokud nemáte úplně šikovné prsty. Celkově je ale popruh povedený a jednoznačně jej chválím.

Kapes je dostatek

Brašna je rozdělená na tři hlavní oddíly. Ta první, umístěná vepředu, není nijak dále dělená a hodí se pouze na tenké věci – papíry, možná tak ještě tenký mobil. Navíc není moc dobře přístupná, protože zabírá skoro celou plochu „čela“ brašny a její zip není dost široký. Když do této kapsy schováte něco malého, budete to pak docela těžko lovit.

Ostatní dvě kapsy jsou ale přístupné naprosto dokonale, jejich zipy zasahují až na spodní rohy brašny. Kapsa více vepředu je dost velká na to, aby pojala napájecí adaptér a hromadu dalších věcí; na její vnitřní straně je navíc našito několik dalších menších kapes na papíry či třeba externí disk a na vnějšku je velká síťka. U té se ale trochu bojím, že moc dlouho nevydrží; je třeba si dávat pozor na předměty s ostrými hranami, které by ji mohly poškodit. Tato kapsa nelze úplně otevřít, maximální úhel otevření je asi 45 stupňů kvůli sešití se zbytkem brašny na spodní straně (viz foto). Dá se ale otevřít dostatečně na to, aby k věcem uvnitř byl slušný přístup.

Přední kapsaPřední kapsa s odlišným zipem; ten by mohl být delšíDetail jezdců zipůPopruh je odnímatelný a nastavitelný ve velkém rozsahuSundaný popruh

A konečně hlavní oddíl. Ten zabírá největší část brašny, je vypolstrovaný ze všech stran kromě té čelní (ale tam polstrování suplují ostatní kapsy) a až na jednu velkou, nezapínatelnou kapsu na víku není nijak dále dělený. Docela dobrá vychytávka je zde oddělitelná přepážka připevněná suchým zipem, kterou můžete použít buď jako oddělovač, pokud do brašny dáváte menší než patnáctipalcový notebook (a v takovém případě se do hlavní kapsy vejde i adaptér), nebo její pomocí můžete notebook upevnit (v případě patnáctipalcových modelů). Kromě toho notebook drží ještě jeden malý popruh na suchý zip. Je to rozhodně chytré řešení. Kapsa pojme notebook do úhlopříčky 16 palců, reálně tedy do 15,6″, a její „víko“ lze odklopit o 180 stupňů.

Ještě poznámka k zipům: ten na přední straně není příliš povedený, ty u dvou hlavních kapes jsou ale skvělé. Jsou krásně dlouhé, zasahují až úplně dolů a navíc jsou docela slušně tiché. Takto si představuji dobrou brašnu.

Hlavní, polstrovaný oddílVyjímatelná přepážka

O něco dražší, ale vyplatí se

CL-PNC216 je dobře zpracovaná a praktická brašna úplně klasického střihu. Svůj účel plní na jedničku a působí i docela trvanlivě, takže si myslím, že investice okolo 700 korun s DPH se v tomto případě vyplatí. Není nejlevnější na trhu, ale má dostatek kapes, chytře řešené uchycení notebooku, vypadá dobře a nenápadně a má dobrý popruh. Co víc si přát?

Alza.cz
Za zapůjčení brašny za účelem otestování děkujeme společnosti Alza.cz a.s.

Ohodnoťte tento článek!