Casio spojilo tradiční digitálky s fitness aplikacemi pro mobily [CES]

0

Japonský výrobce dal dohromady to, co mu jde nejlépe, s funkcemi, o které je teď obrovský zájem. Nová řada digitálních hodinek Sports Gear v sobě obsahuje Bluetooth, díky čemuž se spojí s mobilem (zatím jsou podporovány jen iPhony). Hodinky umí zobrazit informace z fitness aplikací a zároveň dokáží uživatele upozornit na příchozí zprávu/hovor/e-mail, ovládat hudební přehrávač nebo ztracený telefon na dálku prozvonit.

Protože v sobě nemají GPS, krokoměr (bohužel) ani jiné senzory, hodně dlouho vydrží. Casio tvrdí, že až dva roky na jedno nabití, pokud se bezdrátové spojení bude používat 12 hodin denně. Hodinky jsou vodotěsné až do 100 metrů, zobrazí čas ze 100 světových měst, lze na nich nastavit 5 pravidelných budíků a nechybí ani minutka nebo stopky s přesností na setinu sekundy. A jsou také podsvícené.

 

Hodinky zatím podporují aplikace Runmeter, Walkmeter a Cyclemeter od Avbia, Wahoo Fitness a výrobce chystá i vlastní Casio Watch+ pro ovládání mobilu. Pro plnohodnotný zážitek při sportování ale budete potřebovat ještě zvláštní cyklomonitor nebo měřič srdečního tepu.

Cenu ani dostupnost zatím neznáme.

Ohodnoťte tento článek!