Casio uvedlo své první chytré hodinky s Androidem Wear. Vydrží nabité až měsíc [CES]

0

Casio je známá společnost z hodinkářského odvětví. Nikdy sice nepatřila mezi ty nejluxusnější značky, své místo na trhu však má pevné. Stejně jako třeba Fossil se ale začíná společnost zajímat i o budoucnost a v rámci letošního veletrhu spotřební elektroniky CES představila své vůbec první chytré hodinky.

Stojí na platformě Android Wear, která se stává stále běžnější napříč různými produkty. Mnohem důležitější je ale fakt, že hodinky budou schopny fungovat až měsíc bez nabíječky. Nepůjde ale o běžnou výdrž a pro měsíční používání na baterii budete muset oželet většinu chytrých funkcí a dokonce i barevný displej.

Casio využilo kruhový panel (s výsečí) o průměru 1,32″ a rozlišení 320 × 300 px. Je dvouvrstvý. Jednu vrstvu tvoří barevný a druhou černobílý LCD panel. V úsporném režim funguje jen ten druhý.

Hodinky svým provedením cílí především na zákazníky, kteří se často pohybují v extrémním prostředí. To je znát hned na první pohled a rozhodně je na zápěstí nepřehlédnete. Díky tomu ale také vydrží pod vodou až do hloubky padesáti metrů a po stránce různých měřičů nechybí tlakoměr, kompas ani akcelerometr. K ovládání pro změnu můžete krom dotykového displeje využít také trojici bočních tlačítek.

Chytré hodinky Casio | Zdroj: Engadget

Casio také spoléhá na mnoho aplikací od vývojářů třetích stran, které bude možné do hodinek díky otevřenému operačnímu systému Android Wear během používání doinstalovat. Přímo na veletrhu také několikrát padla otázka, jestli Casio neplánuje vývoj hodinek se SIM kartou, se kterou si už rozumí i samotná androidí platforma. Veškeré podobné plány ale zástupci společnosti ihned odmítli.

Chytré hodinky budou k dispozici na americkém a japonském trhu během letošního roku za bezmála 500 amerických dolarů (více než 12 a půl tisíce korun českých bez daně). Zatím nepadlo ani slovo o tom, jestli se Casio chystá své první chytré hodinky dovést i do Evropy.

Zdroj: Engadget, Android Police

Ohodnoťte tento článek!