Časopis Hardware Speciál finišuje

0

V úterý 29. dubna odvezeme do tisku zbrusu nový časopis Hardware Speciál léto 2008. Ten připravujeme právě my, redaktoři ExtraHardware.cz, a bude stejně jako web úzce zaměřen na PC, obsažené komponenty, jejich výkon, ztišení a přetaktování. Vše, na co jsou zvyklí návštěvníci ExtraHardware, se tak dostane do rukou i lidem, kteří ještě stále preferují tištěné počítačové časopisy.

Pravidelný čtenář našeho webu v časopise nenajde mnoho nových článků, přesto je možné, že i jej časopis osloví. Nejzajímavější články a testy z ExtraHardware totiž dostane v přepracované podobě, která je většinou stručnější a díky práci profesionálních grafiků (DTP) i přehlednější a více oku lahodící.

Jednoduše si tak ExtraHardware můžete číst v klidu ve vlaku, MHD anebo třeba na WC. Listování barevným časopisem formátu Super A4 plným fotek sexy hardwaru a grafů vás možná bude bavit více než koukat do monitoru.

Obálka časopisu i přesné počty produktů v testech se mohou ještě změnit, ale z nejzajímavějších článků lze už teď vybrat těchto pár:

 • Testy:
  • 14 procesorů
  • 25 grafických karet
  • 12 pevných disků
  • 19 ventilátorů (12 cm)
  • 10 počítačových skříní
  • 6 základních desek pro Intel
 • Návody:
  • Stavba PC krok za krokem a nejlepší tipy a triky
  • Přetaktování procesoru
  • Přetaktování grafické karty a modifikace napětí
  • Ztišení pevné disku
  • SpeedFan, AMD OverDrive, Everest, FRAPS, …

Začátek časopisu vás uvede do problematiky, vysvětlí vám počítačové zkratky, rozdíly mezi sběrnicemi, rozhraními a různými konektory, zjistíte více o čipových sadách i vzájemné kompatibilitě hardwaru. V části s testy si vyberete vám přesně vyhovující komponenty a v rozsáhlé sekci s návody je sestavíte v perfektní počítač, který si následně vyladíte.

Pokud byste si nebyli úplně jisti správnou volbou pro váš účel, potěší vás poslední sekce. Dopodrobna rozepsané a okomentované modelové sestavy PC sestavené nikoli podle ceny, ale podle účelu, vám pomohou udělat správný nákup.

U časopisu najdete 8,5GB DVD plné benchmarků, nástrojů pro monitorování, ladění a přetaktování. Nechybí ani nejlepší herní dema (Crysis, ET: Quake Wars, World in Conflict, Unreal Tournament 3), kterými se dá dobře testovat výkon a na DVD je rovněž návod, jak se v těchto hrách dá testovat. Na DVD jsou i obrazy záchranných bootovacích CD a linuxových distribucí. DVD by mělo ucelovat celý balík tak, abyste i bez internetu měli při stavbě a ladění počítače vše potřebné po ruce.

Časopis by se měl objevit na stáncích na přelomu dubna a května a jeho cena včetně dvouvrstvého DVD bude 149 Kč.

Časopis Hardware Speciál finišuje

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

 1. Pozeral som vysledky testov a mylim, ze hlavny rodiel sposobili rozdieli na doskach, podla testov to vyzera, ze doska s NV chipsetom ma ma lepsie vyriesene napajanie CPU, lebo rozdiel medzi oboma rieseniami narasta podla podla toho ake “zrave” CPU bolo pouzite.
  To ze sapouzite CPU od Intelu nachadzalo vo vyssej vykonnostnej je sice pravada, ale v pripade porovnania 4jadier malo CPU od Intelu nizsiu spotrebu ale cela platforma zrala aj tak tak o 10-20W viac, co znaci ze Intel ma co dohanat so spotrebou cipsetov a toto nie je len o IGP.