Castor od Mionixu nabídne šest tlačítek a ubytuje všech pět prstů

0

Mladá švédská značka Mionix nám servíruje velmi zajímavé herní myši. Výjimkou by neměl být ani Castor, který se pochlubí zejména špičkovou ergonomií. Je navržený pouze pro pravák a těm nabídne samostatnou přihrádku pro prsteníček i malíček, což máme velmi rádi. To samozřejmě není pro každého, nicméně v tiskové zprávě se hovoří o tom, že myš je navržená tak, aby se skvělé držela každému. Umožňuje pohodlný úchop konečky prstů, ale také v sevřené i otevřené dlani. Měla by tak uspokojit valnou většinu náročných hráčů, tomu snad napomohou i čtyři vrstvy gumového kabátku a speciální gumové plošky po stranách.

Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix Castor Mionix

 Optický senzor PMW-3310 nabízí dokonalou přesnost – chlubí se maximální rychlostí 5,45 m/s (215 IPS) a rozlišením 10 000 DPI. Podle výrobce jde o nejlepší dostupný herní snímač, což z něj dělá volbu mnoho špičkový progamerů.  Z dalšího hardwaru můžeme zmínit 32b ARM procesor na 32 MHz, který se stará o zpracovávání dat a také 128kB paměť pro uložení až 4 profilů a maker. Vše standardní výbava lepších myší. Bonusem je nový kalibrační proces, který měří aktuální vzdálenost snímače od povrchu (LOD, Lift-off Distance), aby nabídl přesnější ovládání a lepší odezvu. Kombinuje technologii S.Q.A.T. pro analýzu kvality povrchu s klasickým měřením vzdálenosti pro co nejlepší výsledky. Neměl by být problém získat myš na recenzi, takže snad brzo sami posoudíme, jak moc jsou tyto marketingové hesla v praxi znát.

Citlivost je možné přepínat ve třech nastavitelných krocích, dokážeme si představit, že by jich mohlo být i více. Nechybí možnost přepínat barevné podsvícení v různých odstínech, designově se produkt určitě povedl. Odhadujeme, že by se v českých obchodech mohl objevit za cenu do 2000 Kč s DPH. 

Ohodnoťte tento článek!