Catalyst 10.6: vylepšování nekvalitního videa

0

Každoměsíční aktualizace balíku ovladačů pro grafické karty ATI Radeon se podobně jako už několik předchozích nezaměřuje na zlepšení výkonu ve hrách (tak u zhruba osmi titulů AMD zlepšení uvádí, jak vypatrál a na fóru zveřejnil Krteq). Zlepšení se týkají tentokrát nikoli HD videa, ale naopak videa s nízkým datovým tokem či vysokou kompresí. Podpora OpenGL je nyní oficiální a týká se celé řady Radeon HD 5000. Starší řady Radeon HD podporují s Catalyst 10.6 verzi 3.3.

Jelikož Adobe konečně vydala finální Flash Player 10.1 s GPU akcelerací videa, první zmínka AMD kolem vylepšení v ovladačích se věnuje právě tomuto tématu. Videa ve Flashi 10.1 tedy akcelerují všechny Radeony HD 4000 a 5000, IGP HD 3000 a Mobility Radeony HD 4000.

Redukce ošklivých bloků (de-blocking) ve videu s nízkým datovým tokem je podporována na Radeonech HD 5000. Stejně tak odstranění mosquite noise, tedy šumu ve videosekvencích s vysokou kompresí, je výsadou zatím poslední série grafik ATI.

Linuxu se pak týká nejen OpenGL 4.0, ale také nová architektura 2D akcelerace. Více informací zatím jen na blogu AMD, odkaz na oficiální poznámky k vydání bude zřejmě doplněn později.

Odkazy ke stažení ovladačů

Ohodnoťte tento článek!