Catalyst 10.7a beta pro Starcraft II

0

AMD na svých stránkách vyvěsila ke stažení mimořádnou verzi ovladačů Catalyst, 10.7a beta. Ocení ji zejména hráči dlouho očekávané realtime strategie Starcraft II. Catalyst 10.7a beta totiž umožňuje přes Catalyst Control Center aktivovat vyhlazování hran – funkci, kterou se programátoři Blizzardu do hry neobtěžovali přidat, a jejíž zprovoznění tedy zůstalo na bedrech Nvidie a ATI.


Nvidia ponechala uživatelům možnost zapnout AA přes ovladače ihned při vydání hry, tato volba ale měla značný dopad na výkon. Ačkoliv ATI přichází se svým „hotfixem“ o několik dní později, o mnoho lepší to zřejmě nebude.

Další vylepšení, která Catalyst 10.7a beta přináší, se týkají daleko menšího počtu uživatelů: zlepšují výkon Quad CrossFireX zapojení (to znamená například dva Radeony HD 5970) s Eyefinity (na více monitorech). Máte-li takovéto monstrum doma, nebo si prostě jen chcete zahrát Starcraft II s anti-aliasingem, ovladače Catalyst 10.7a beta stahujte zde. Balík je kompatibilní se všemi Radeony HD řad 2000 až 5000 a k dispozici jsou verze pro Windows XP a Vista/7.

Ohodnoťte tento článek!