Catalyst 11.8: rychlejší MLAA a taktování procesoru z CCC

0

AMD vydalo novou verzi balíku ovladačů Catalyst, 11.8. Opět se můžeme těšit na nárůsty výkonu ve vybraných hrách. Nejprve ale zmíním vylepšení, kterého doznala záložka Overdrive v Catalyst Control Centeru – uživatelé, kteří kromě grafické karty Radeon vlastní také procesor AMD ze série Black Edition, mohou nyní z tohoto místa přetaktovávat obojí (a Catalyst Control Center se jmenuje „AMD Vision Engine Control Center“ – nejspíš ale jenom pro majitele AMD procesoru).


Majitelé Radeonů z řad HD 5000 a 6000 slibuje AMD až o 10 % vyšší výkon v Crysis 2, o 8 % ve F.3.A.R. se zapnutým vyhlazováním hran, a až 20% zrychlení v Call of Duty: Black Ops (to se zřejmě týká především CrossFire).

Výkon až o 30 % vyšší prý můžete očekávat se zapnutým morfologickým anti-aliasingem (MLAA). Připomeňme, že se jedná o post-processing filtr, který se zapíná v ovladačích a lze jej použít v jakékoliv hře, i tam, kde líní vývojáři nenaprogramovali podporu klasického multisamplingu. A jak potvrdil sám Dave Baumann v diskuzi na serveru The Tech Report, zrychlení prý není vůbec na úkor kvality.

Catalyst 11.8 můžete jako vždy stahovat ze stránek AMD. Kompletní release notes naleznete zde.

Ohodnoťte tento článek!