CeBIT 2010: PowerColor Eyefinity-5

0

Nebál bych se konstatovat, že TuL Corporation, který své Radeony prodává pod značkou PowerColor, měl největší koncentraci novinek na metr čtvereční. Maličký stánek v jedné z uliček haly 17 bylo snadné přehlédnout, ale pokud jste zakopli o venku stojící papírovou Ruby a zavítali dovnitř, nelitovali jste.

V době, kdy jsem stánek navštívil já, se zaměstnanci TuLu teprve potýkali se správným nastavením Eyefinity-6, který chtěli demonstrovat pomocí DirectX 11 benchmarku Unigine Heaven. Co je podstatné, tak na rozdíl od Sapphire měl TuL venku i kartu a mohl jsem ji tedy nafotit ze všech stran. Radeon HD 5870 Eyefinity-6 je atraktivní nejen šesti výstupy miniDisplayPort, ale také 2 GB videopaměti či nahrazením jednoho napájecího šestipinu (PCIe 1.0, max. 75 W) konektorem osmipinovým (PCIe 2.0, až 150 W). Robustnější napájení by mohlo pomoci při přetaktování.

Unikátem PowerColoru je zatím jejich Radeon HD 5770 s pěti výstupy pro Eyefinity, označený tedy jako Eyefinity-5. Takty, napájení i velikost frame bufferu jsou tentokrát ale standardní.

Markeťačka z TuLu byla velmi pyšná na Radeon HD 5750 Go! Green, který nejenže je chlazen pouze pasivně, ale také si vystačí s napájením dodaným skrze PCI Express základní desky. Takty jsou přitom 700/4600 MHz (jádro/paměti efektivně) a karta nese celý gigabajt GDDR5. Na štítku byla nesprávně označena jako 5770, na což ale zaměstnanci vehementně předem upozorňovali.

TuL přivezl samozřejmě i svůj vodním blokem osazený Radeon HD 5970 (Hemlock). PowerColor HD 5970 LCS bohužel není nijak výrazně přetaktován (25 MHz navíc u jádra, 200 MHz efektivně u pamětí) a hlavně zůstává na 1GB framebufferu pro každé jádro Cypress (celkem tedy 2 GB na kartě).

Radeony HD 5850 a 5830 mají od PowerColoru do vínku dán solidně vypadající chladič s velkým ventilátorem a sadou heatpipe. Označení PCS+ napovídá, že se jedná opět o mírně přetaktované edice. Více už v naší galerii ze stánku TuL Corporation:

Ohodnoťte tento článek!