CeBIT 2010: Shuttle s Radeonem v USB

0

O společnosti Shuttle bychom mohli tvrdit, že byla takovým pionýrem ve zmenšování počítačů a jejich systémy barebone lze považovat za předchůdce dnešních nettopů. Doba pokročila, Shuttle modernizoval a na CeBITu byly opět k vidění výkonné počítače v malém balení. Rozměry 325 × 208 × 189 mm jsou oproti běžným skříním pořád směšné, přitom výkon a možnosti rozšíření jsou na lepší úrovni než u nettopů. Vystaveny byly modely s čipsety GeForce 8200 (Phenom II) a Intel P45 (Core 2). Sympatické je, že výrobce za každou cenu neprosazuje Windows, ale v nabídce má i počítače s linuxovou distribucí openSUSE.

Větší pozdvižení způsobil PCIe/USB 3.0 převodník iPower GTX Mini, jehož pomocí lze externě připojit grafickou nebo i jinou kartu. Omezením je pouze menší slot PCIe ×1, rychlost přenosu bude maximálně 250 MB/s, což se pro graficky náročné úlohy nehodí, nehledě na větší režii CPU, zvýšené odezvy na převodníku a v praxi určitě nižší rychlosti. Televizní kartu nebo zvukovku by však měl bez problémů obsloužit. Na CeBITu byla ovšem prezentována grafika, konkrétně tuším Radeon HD 4650.

All-in-one počítače si už dneska výrobci nedovolí ignorovat.

 

Dále se Shuttle prezentoval různými deskami pro notebooky a průhlednými plasty šasi, aby návštěvníci mohli vidět, co všechno se do útlého těla notebooku musí vejít. Protože je jedna deska jako druhá, pobavily ručně popsané samolepky, které měly produkty identifikovat. Shuttle přivezl mobilní platformy AMD Congo, Intel Pine Trail D a M, Intel ULV (s a bez dedikovaného Radeonu), Montevina a Calpella (s a bez GeForce).

 

Ohodnoťte tento článek!